22 شهریور 1401 در وبلاگ

گوگل از ویجت‌های جدید برای لاک اسکرین iOS 16 رونمایی کرد

HSK

با‌توجه‌‌به اینکه iOS 16 امشب (۲۱ شهریور) رسماً در اکثر کشورها منتشر شد، به‌گزارش 9to5google، گوگل تصاویری از ویجت‌های اپلیکیشن‌های خود که مخصوص لاک اسکرین آیفون طراحی شده‌اند، به‌اشتراک گذاشته است. انتظار می‌رود این ویجت‌ها در هفته‌های آتی دراختیار کاربران قرار گیرد.

دراین‌بین، ساده‌ترین ویجت برای Gmail طراحی شده است که تعداد کل پیام‌های دریافتی جدید را به‌صورت یک خط نوشته یا درون دایره نشان می‌دهد. علاوه‌براین، زیر نوشته‌ی تعداد پیام‌های جدید کادری تعبیه‌شده که در آن دسته‌بندی پیام‌های دریافتی و چت‌های جیمیل مشخص است و تعداد هر دسته نیز در زیر آن به‌صورت جزئی به‌نمایش درمی‌آید. ظاهراً این دسته‌بندی‌ها را می‌توان شخصی‌سازی کرد.

ویجت سفرهای مکرر گوگل مپ (Google Maps Frequent Trips) نیز به‌روزرسانی لحظه‌ای از ترافیک و زمان تخمینی از سفر در مسیر مکان‌های مختلف مانند خانه و محل کار ارائه می‌دهد؛ البته برای تخمین مدت‌زمان طی‌کردن مسیر، روش حمل‌ونقل ترجیحی را در نظر خواهد گرفت.

ویجت‌های دیگر مربوط به اپلیکیشن نقشه‌یاب گوگل یا گوگل مپ می‌توانند برای جست‌وجوی رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و هتل‌های نزدیک استفاده شوند.

ویجت Google Drive نیز می‌تواند امکان بازکردن فایل‌هایی را فراهم کند که با کاربر اشتراک‌گذاری می‌شود. همچنین، ازطریق این ویجت دسترسی به فایل‌ها یا پوشه‌های منتخب (فایل‌ها یا پوشه‌هایی که قبلاً ستاره‌دار شده‌اند) با یک لمس امکان‌پذیر است.

ویجت بعدی مربوط به Google Search می‌شود که امکان دسترسی به جست‌وجوی صوتی و Google Lens را فراهم می‌کند. علاوه‌براین، گزینه‌های ترجمه و Homework در این ویجت گنجانده شده است.

ویجت Chrome نیز میان‌برهای مشابه برای جست‌جوی صوتی و بازکردن برگه‌ی جدید یا برگه‌ی جدید در حالت ناشناس و حتی باز‌کردن بازی Dino را برای کاربر فراهم می‌کند. درنهایت، ویجت Google News تیتر آخرین اخبار مهم را به‌انضمام خلاصه‌ای مختصر و نام منبع در بالا به‌نمایش درمی‌آورد.

گل گفته است که ویجت‌های لاک اسکرین iOS در هفته‌های آتی دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت:

درحال‌حاضر، اپلیکیشن‌های کاربردی گوگل را حتماً روی گوشی آیفون خود نصب کنید و به‌محض آنکه ویجت‌ها دردسترس قرار گرفتند، فقط با انگشت خود روی لاک اسکرین لمس کنید و نگه دارید تا فرایند شخصی‌سازی و انتخاب ویجت‌ها آغاز شود.
بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.