اردیبهشت 16, 1402 در وبلاگ

حالت تعمیر گوشی های سامسونگ یا ” Maintenance mode” چیست و چگونه فعال می شود؟

بیشتر کاربران هنگام تحویل گوشی خود به خدمات پس از فروش، برای نگهداری از اطلاعات شخصی، گوشی خود را ریست می کنند. بک آپ گیری، بازیابی اطلاعات و اکانت های پاک شده نیز زمان گیر بوده و علاوه بر آن خیلی ها نگران از دست دادن عکس ها، اکانت ها، مسیج ها و دیگر اطلاعات شخصی خود در هنگام تعمیر گوشی هستند.

حدود سه ماه پیش سامسونگ اعلام کرده بود که درحال راه اندازی امکانی برای گوشی های هوشمند خود است، تا کاربران بتوانند اطلاعات شخصی خود را در هنگام تحویل به خدمات ، محافظت کنند. با این امکان، اطلاعات شخصی و حساس کاربر مسدود شده و سرویس کار در هنگام تعمیر به این اطلاعت دسترسی نخواهد داشت. و نیازی به ریست و پاک کردن اطلاعات گوشی نخواهد بود.
با این امکان ، بعد از تحویل گوشی، کاربر براحتی می تواند با قفل اثر انگشت و یا رمز، این گزینه را غیر فعال کند تا دسترسی به اطلاعات آزاد شود.

امکان “حالت تعمیر” یا ” Maintenance mode ” ماه گذشته در چین رونمایی شد و سامسونگ در حال ارایه آن بصورت جهانی هست.
اضافه شدن حالت تعمیر در ابتدا برای سری S21 در مرداد ماه در کشور کره آغاز و پس از آن در شهریور ماه در کشور چین ارایه شد. به گفته سامسونگ، امروز حالت تعمیر بصورت جهانی ارایه می شود. ابن بروز رسانی بصورت محدود برای سری گوشی های S21 و S22 با رابط کاربری One UI 5 انجام می گیرد. بعد از آن بروزرسانی در سال 2023 در دیگر سری گلکسی های بعدی انجام خواهد گرفت.

 

 

 

در صورت بروز رسانی گوشی ، شما می توانید این امکان را از مسیر زیر پیدا کنید:
قسمت تنظیمات و باتری ( Setting و سپس Battery and device care) . در قسمت Device care با انتخاب گزینه Maintenance mode وارد بخش حالت تعمیر شده و با انتخاب گزینه Turn on این امکان فعال می شود. که در ابتدا از شما می خواهد که دستگاه را یک بار خاموش و روشن کنید. بعد از روشن شدن مجدد گوشی، تمامی اطلاعات شخصی غیر قابل دسترس شده و شما می توانید که گوشی را با خیال راحت یه مراکز خدماتی ارسال کنید. مرکز خدمات حتی امکان دسترسی به برنامه های نصب شده توسط شما را نخواهند داشت.
دیتا ها و اکانت های تولید شده توسط خدمات ، و حتی اپلیکیشن های نصب شده از گلکسی استور، بعد از خارج شدن از حالت تعمیر بصورت خودکار پاکسازی می شوند. برای خارج شدن از این امکان نیز کافیست تا آیکن مخصوص حالت تعمیر را لمس کنید. با وارد کردن اثر انگشت و یا رمز، گوشی خاموش و روشن شده و به حالت عادی شما بازگردانده می شود.

حالت تعمیر یا Maintenance mode امکان بسیار کاربردی خواهد بود. فقط بایستی قبل ارایه گوشی به واحد خدمات پس از فروش، با شرکت گارانتی کننده هماهنگ باشید تا گوشی هارد ریست Hard Reset نشود. چون بطور حتم هارد ریست تمامی اطلاعات گوشی را به حالت کارخانه برمی گرداند.
بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *